Ученици Ученици

Български език и литература
8Б, 8Г
 клас:  
            Литература 
изд: Булвест 2000
            Български език 8 клас изд: Просвета/основана 1945
               Работни листове по литература изд: Булвест 2000

Английски език

8A клас: Insight for Bulgaria (Oxford University Press)  (A1, A2, B1.1)

 клас: Gateway (  A1,  A2, B1.1 ),изд. Макмилан (Macmillan)

Испански език

8 Г клас: Испански език Елит ВС  Escalera 1 и 2 част; учебни тетрадки; учебник от испанско издателство - предстои да се уточни през септември

Математикa

Информационни технологии

Информационни технологии 8 клас  Издателство: „Просвета“ / Основано 1945 

Автори: Елиза Стефанова и колектив

Философия

Философия  за 8 клас и учебна тетрадка, изд. Педагог 6    авт: Галя Несторова, Райна Димитрова и колектив

Изобразително изкуство
Изобразително изкуство за 8 клас    изд. "Просвета - 1945" Петер Цанев, Ралица Карапантева


Български език
        Литература изд: Булвест 2000
         Български език  изд: Булвест 2000
           Работни листове по литература изд: Булвест 2000

Английски език

ПЪРВИ ЧУЖД ЕЗИК - АНГЛИЙСКИ:

9A: Insight for Bulgaria (Oxford University Press)(B1 -  Part 1)

9Б клас:  Английски език Gateway  (B1) Издателство: Macmillan

        

ВТОРИ ЧУЖД ЕЗИК - АНГЛИЙСКИ:



Испански език

9Е клас:  Испански език Елит ВС  Escalera учебник и  учебни тетрадки;


Немски език

Немски език Magnet smart, А1, Band 1  Издателство: "Клет" ( учебник + учебна тетрадка )

Математика

Математика:   Издателство: "Архимед “ 


Информационни технологии

Издателство: „Просвета“ / Основано 1945 

Автори: д-р Николина Николова и колектив


Физика и астрономия

Издателство: „Булвест 2000“

1.   Физика и астрономия (8 клас) I част за 9 клас при обучение с интензивно изучаване на чужд език  Автор: Максим Максимов

2.   Физика и астрономия (9 клас) II част за 9 клас при обучение с интензивно изучаване на чужд език Автор: Максим Максимов  и Ивелина Димитрова


Химия и ООС

Химия и ООС:  Издателство: „Булвест 2000“ 


Биология и ЗО

9Г, 9Д , 9Е Биология и ЗО  Издателство: „Просвета – 1945“ за 8 и 9 клас


История и цивилизации



География и икономика  

География и икономика за 8 и 9 клас ( 1 и 2 част)  Издателство: „Просвета – 1945“ Автори: проф. д-р Стела Дерменджиева и колектив

9Г, 9Д, 9Е клас: Работни листове по география и икономика за 8 и 9 клас Издателство: „Просвета – 1945“ Автори: проф. д-р Стела Дерменджиева и колектив 

9Г, 9Д, 9Е клас: Атлас по география и икономика за 8 и 9 клас изд: Атласи

Философия 

Философия Учебник + Учебна тетрадка Издателство: „Педагог 6“


Изобразително изкуство

Изобразително изкуство Издателство: „Просвета – 1945“ 


Български език и Литература

Български език и литература  изд: Просвета/основано 1945

Английски език

10A клас: Insight for Bulgaria (Oxford University Press)(B1 - Part 2)

10В клас: Gateway B1 изд: Macmillan

10Е клас: Focus A1 Rearson/Longmon (Units 6-10)

Немски език

10В клас:  Magnet smart, А1, Band 2  Издателство: "Клет" ( учебник + учебна тетрадка )

Испански език

10Е клас:   La escalera B1 - Изд. Елит - В.С. Учебник и тетрадка

Математика

10А, Б, В, Г Математика за 10 клас изд: ИИ "Просвета"

Информационни технологии

Издателство: „Просвета“ / Основано 1945 

Автори: д-р Николина Николова и колектив

История и цивилизация


География и икономика

10А, Б, В клас "География и икономика" изд. Просвета 1945

10Г, Д, Е клас "География и икономика за 10 клас" изд. Просвета 1945 автор: Стела Дерменджиева

                     Работни листове за 10 клас изд. Просвета 1945

                      Атлас по география и икономика за 10 клас изд: Атласи

Физика

Издателство: „Булвест 2000“    Клет България 2019

Физика и астрономия 10 клас  Автор: Максим Максимов  и Ивелина Димитрова

Химия
10 клас - Химия и ООС   изд. Регалия

Биология

10Г, Д, Е клас:  Биология и ЗО за 10 клас изд. Просвета 1945

Философия 

10А, Б, В клас: Философия Учебник + Учебна тетрадка Издателство: „Педагог 6“


Етика и право

Изобразително изкуство

Изобразително изкуство Издателство: „Просвета – 1945“ 


Български език и Литература

11В, Е клас: Български език и литература  изд: "Анубис "


Английски език

11A клас: Gateway B2+ (MacMillan) & Pathways to Literature (Express Publishing)

11В клас Life B2, NATIONALGEOGRAPHIC LEARNING

               Pathways to Literature -  издателство Express Publishing

Немски език

11В клас Direkt zwei;Lehrbuch 3 , изд. "Клет"

Испански език

11Г клас: Испански език Escalera Cirilize cba  изд: Елит ВС  ; учебни тетрадки; учебник от испанско издателство по предмета на учителя - предстои да се уточни през септември

Математика

11В клас: Математика   изд. Архимед

История


География

11А, Б, В клас: "География и икономика " изд.Просвета 1945

11Г, Д, Е клас: "География и икономика за 10 клас" изд.Просвета авт: Нено Димов Атлас за 10 клас изд: Атласи

Физика

  Физика и астрономия за 10 клас  ЗП изд.Булвест 2000 (стара програма) Автор:  Максимов  и Христакудис


Химия
11 клас - Химия и ООС  10 клас  изд. Булвест 2000 

Биология

11Д, Е клас  Биология и ЗО за 10 клас изд. "Гея Либрис"  ЗП

Философия

11А, Б, В клас:  „ Философия ", изд. Анубис авт: Иван Колев и колектив

Български език и Литература


Английски език

12A клас: Gateway B2+ (MacMillan) & Pathways to Literature (Express Publishing)

Немски език

12В клас:  Direkt zwei;Lehrbuch 4 , изд. "Клет"

Испански език


Математика


География

 

Физика

1.  


Препоръчителна литература

Произведенията, маркирани със звезда (*), са за профилирана подготовка.

Българска литература
Българско народно творчество:
    Библейски разказ за Началото на света
    Господ и дяволът правят света
Български народни приказки:
    Тримата братя и златната ябълка
    Златното момиче
    Троица братя градяха
Разкази за човека и света:
     Хисто Ботев: Хайдути, Баща и син
     Легенда за рома
     Главатарят, който искал да плени месечината - Приказки на балканските народи
Чуждестранна литература
Старогръцки митове и легенди. Митове и легенди на различни народи
Приказки:
      Шарл Перо
      Ханс Кристиян Андерсен
Романи:
      Рик Риърдън: Похитителят на мълнии и други негови романи по избор

Българска литература
„Отечество любезно: разкази и пътеписи“ – Иван Вазов
„Под игото“ – Иван Вазов
„Поезия“ – Веселин Ханчев
„Детска китка: антология“
„Разкази“ – Елин Пелин
„Разкази“ – Йордан Йовков
„История славянобългарска“ – Паисий Хилендарски
„Избрани творби“ – Христо Смирненски
„Поезия“ – Добри Чинтулов
„Поезия“ – Любен Каравелов
Чуждестранна литература
„Моето семейство и други животни“ – Джералд Даръл
„Приказка без край“ – Михаел Енде
„Басни“ – Жат дьо Лафонтен
„Автобиография“ – Бранислав Нушич
„Малкият принц“ – Антоан дьо Сент-Екзюпери
„Принцът и просякът“ – Марк Твен
„Приказки“ – Оскар Уайлд
„Избрани творби“ – Христо Ботев
„Епопея на забравените: Избрани стихотворения“ – Иван Вазов
„Разкази: Пътеписи“ – Иван Вазов
„Немили–недраги“ – Иван Вазов
Разкази от Елин Пелин
„Поезия“ – Добри Чинтулов
Разкази от Йордан Йовков
„Бай Ганьо“ – Алеко Константинов
„До Чикаго и назад“ – Алеко Константинов
Избрани творби на Пенчо Славейков
Стихотворения на Пейо Яворов
„Потомка“ – Елисавета Багряна
„Стихии“ – Елисавета Багряна
„Кукувица“ – Елисавета Багряна*
„Песен за човека“ – Никола Вапцаров
„Прощално“ – Никола Вапцаров
„Борбата е безмилостно жестока“ – Никола Вапцаров
„В един есенен ден край шосето“ – Павел Вежинов
„Помниш ли...“ – Димчо Дебелянов
„Скрити вопли“ – Димчо Дебелянов
„Жена“ – Блага Димитрова
„Кръгозори надвесени“ – Николай Лилиев
„Светло утро“ – Николай Лилиев
„Съмна в сънните градини“ – Николай Лилиев*
„Тихата бащина стряха“ – Николай Лилиев*
„Тихият пролетен дъжд“ – Николай Лилиев
„Дамата с рентгеновите очи“ – Светослав Минков
„Есенно утро“ – Валери Петров
„За спящата принцеса“ – Валери Петров
„Така веднъж във снежната стая“ – Валери Петров
„Японски филм“ – Валери Петров
„Преди да се родя“ – Ивайло Петров
„Нежната спирала“ – Йордан Радичков
„Педя земя“ – Йордан Радичков
„Зимни вечери“ – Христо Смирненски
„Старият музикант“ – Христо Смирненски
„Цветарка“ – Христо Смирненски
„Крадецът на праскови“ – Емилиян Станев
„Дервишово семе“ – Николай Хайтов
Българска литература
„Проглас към евангелието“ – Константин-Кирил Философ
„Похвално слово за Кирил“ – Климент Охридски
„Азбучна молитва“ – Константин Преславски
„За буквите“ – Черноризец Храбър
„Шестоднев“ – Йоан Екзарх
„Богомилско евангелие: Тайната книга“ – Йоан Екзарх*
„Беседа против богомилите“ – Презвитер Козма
„Похвално слово за Евтимий“ – Григорий Цамблак*
Апокрифи: „Ходене на Богородица по мъките“
„Разкази и повести“*
Чуждестранна литература
Библия: Стар завет
Библия: Нов завет
Евангелие от Йоан
Евангелие от Матей
„Електра“ – Еврипид
„Прикованият Прометей“ – Есхил*
„Илиада“ – Омир
„Одисея“ – Омир*
„Антигона“ – Софокъл
„Едип цар“ – Софокъл
„Поезия“ – Алкей, Архилох, Пиндар, Сафо, Теогнид
Рицарски романи
Българска литература
„Криворазбраната цивилизация“ – Добри Войников
„Българи от старо време“ – Любен Каравелов
„История славянобългарска“ – Паисий Хилендарски
„Азбучна молитва“ – Константин Преславски
„Жестокостта ми се сломи“ – Петко Р. Славейков
„Изворът на белоногата“ – Петко Р. Славейков
„Не пей ми се“ – Петко Р. Славейков
„Шестоднев“ – Йоан Екзарх
„Иванко, убиецът на Асеня І“ – Васил Друмев*
„Житие и страдание грешнаго Софрония“ – Софроний Врачански*
„Поезия“ – Добри Чинтулов*
Чуждестранна литература
„Дядо Горио“ – Оноре дьо Балзак
„Декамерон“ – Джовани Бокачо
„Поезия“ – Пол Верлен
„Повести“ – Николай Гогол
„Шинел“ – Николай Гогол
„Животът и приключенията на Робинзон Крузо“ – Даниел Дефо
„Граф Монте Кристо“ – Александър Дюма
„Тартюф“ – Жан-Батист Молиер
„Бел Ами“ – Ги дьо Мопасан
„Поезия“ – Александър Пушкин
„Лирика“ – Артюр Рембо
„Дон Кихот“ – Мигел де Сервантес
„Червено и черно“ – Стендал
„Хамлет“ – Уилям Шекспир
„Дон Жуан“ – Джордж Байрон*
„Дванадесетте“ – Александър Блок*
„Цветя на злото“ – Шарл Бодлер*
„Майстора и Маргарита“ – Михаил Булгаков*
„Мъртви души“ – Николай Гогол*
„Фауст“ – Йохан Гьоте*
„Ад“ – Данте Алигиери*
„Престъпление и наказание“ – Фьодор Достоевски*
„Поезия“ – Джордж Байрон, Пърси Биш Шели, Виктор Юго, Хайнрихц Хайне*
„Куклен дом“ – Хенрих Ибсен*
„Сид“ – Пиер Корней*
„Герой на нашето време“ – Михаил Лермонтов*
„Поезия“ – Михаил Лермонтов*
„Дон Жуан“ – Жан-Батист Молиер*
„Сонети“ – Франческо Петрарка*
„Евгений Онегин“ – Александър Пушкин*
„Капитанската дъщеря“ – Александър Пушкин*
„Ана Каренина“ – Лев Толстой*
„Война и мир“ – Лев Толстой*
„Мадам Бовари“ – Гюстав Флобер*
„Книга на песните“ – Хайнрих Хайне*
„Разкази“ – Антон Чехов*
„Ромео и Жулиета“ – Уилям Шекспир*
„Разбойници“ – Фридрих Шилер*
„Парижката света Бородица“ – Виктор Юго*
„Поезия“ – Христо Ботев
„Публицистика“ – Христо Ботев
„Поезия“ – Димитър Бояджиев
„Епопея на забравените“ – Иван Вазов
„Немили-недраги“ – Иван Вазов*
„Разкази“ – Иван Вазов
„Под игото“ – Иван Вазов
„Хъшове“ – Иван Вазов*
„Чичовци“ – Иван Вазов
„Поезия“ – Димчо Дебелянов
„Легенда за разблудната царкиня“ – Димчо Дебелянов*
„Гераците“ – Елин Пелин
„Земя“ – Елин Пелин*
„Под манастирската лоза“ – Елин Пелин*
„Разкази“ – Елин Пелин
„Бай Ганьо“ – Алеко Константинов
„До Чикаго и назад“ – Алеко Константинов*
„Фейлетони“ – Алеко Константинов*
„Поезия“ – Николай Лилиев
„Епически песни“ – Пенчо Славейков
„На острова на блажените“ – Пенчо Славейков*
„Сън за щастие“ – Пенчо Славейков
„Записки по българските въстания“ – Захарий Стоянов*
„Зидари“ – Петко Ю. Тодоров*
„Змейова сватба“ – Петко Ю. Тодоров*
„Идилии“ – Петко Ю. Тодоров*
„Поезия“ – Теодор Траянов
„Поезия“ – Кирил Христов*
„В полите на Витоша“ – Пейо Яворов
„Поезия“ – Пейо Яворов
„Амазонка“ – Елисавета Багряна
„Звездата на моряка“ – Елисавета Багряна*
„Моята песен“ – Елисавета Багряна
„Сърце човешко“ – Елисавета Багряна*
„Борбата е безмилостно...“ – Никола Вапцаров
„Вяра“ – Никола Вапцаров
„История“ – Никола Вапцаров
„Моторни песни“ – Никола Вапцаров*
„Прощално“ – Никола Вапцаров
„Поезия“ – Атанас Далчев
„Фрагменти“ – Атанас Далчев*
„Поезия“ – Димчо Дебелянов
„Легенда за разблудната царкиня“ – Димчо Дебелянов*
„Осъдени души“ – Димитър Димов*
„Поручик Бенц“ – Димитър Димов*
„Тютюн“ – Димитър Димов
„Ако можеха да говорят“ – Йордан Йовков*
„Земляци“ – Йордан Йовков
„"Шибил“ – Йордан Йовков
„Снаха“ – Георги Караславов
„Поезия“ – Гео Милев
„Септември“ – Гео Милев
„Разкази“ – Светослав Минков*
„Жертвени клади“ – Асен Разцветников*
„Удавници“ – Асен Разцветников*
„Поезия“ – Христо Смирненски
„Антихрист“ – Емилиян Станев
„Цената на златото“ – Генчо Стоев
„Вампир“ – Антон Страшимиров*
„Хоро“ – Антон Страшимиров*
„Железният светилник“ – Димитър Талев
„Пролетен вятър“ – Никола Фурнаджиев*
„Сватба“ – Никола Фурнаджиев